تاثیرات لینک طعمه و استراتژی آن برای ارتقای صفحات
تاثیرات لینک طعمه و استراتژی آن برای ارتقای صفحات

تاثیرات لینک طعمه و استراتژی آن برای ارتقای صفحات

 حتما می دانید یکی از نکات مهم سئو سایت لینک طعمه می باشد .  لینک طعمه (Link Bait) پروسه ایست برای ایجاد محتوایی که آن چنان پرمحتوا و ارزشمند است که حجم عظیمی از بک لینک های طبیعی را به سوی سایت شما سرازیر می کند. این محتوا می تواند یک فایل ویدئویی، فایل صوتی، نرم افزار، عکس و یا یک آموزش مثل همین مطلب باشد.

این مسئله و تعریف، ما را به 2 نکته اساسی که بارها در موردش صحبت کردیم سوق میده:

2 نکته اساسی در مورد لینک طعمه (Link Bait)

  1. ایجاد محتوای با ارزش که بار ها و بارها در همه سایت ها و مقالات در موردآن صحبت شده است. سعی کنید مطالب جدید و به کاربردی  انتشار بدید. شاید مطالب همیشه تازه باشد ولی به کاربردی و کاربرپسند نباشد. مثلا اگه شما در سایت خود همیشه در مورد مردم یک کشور دور افتاده در اعماق افریقا بنویسید، خیلی کم کاربر ایرانی پیدا می شود که ان را جستجو کند. پس در نتیجه شما مطالب جدید ایجاد کردید ولی ارزشمند نیست.
  • بک لینک طبیعی! موردی که جدیدا گوگل خیلی داره روش کار میکنه و مانور میده. یعنی دقیقا از زمانیکه اومد رسما اعلام کرد ما مهمترین عامل امتیاز دهیمون به یک سایت بک لینک هست و برای همین میخواهیم بک لینک های غیر طبیعی را شناسایی کنیم. پس با این کار شما مهمترین خواسته گوگل را بر اورده میکنید.

 لینک طعمه (Link Bait) و استراتژی های آن برای ارتقاء صفحات

 به عنوان بخشی از استراتژی توسعه محتوا برای وب سایتتان ،  پیشنهاد می کنم که با دو نوع مختلف از محتوا آشنا شوید:

محتوای بزرگ برای بازدیدکنندگان معمولی:

  مواردی که می خواهید در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و برای آنها نظرات مختلف ثبت شود.

استفاده از Link bait :

که در این روش خودتان را در معرض دید وبمسترها قرار می دهید و از آنها می خواهد که شما را پیوند  کنند.

در روش دوم که به عنوان “لینک طعمه”  محتوای خودتان را در وب سایت هایی که اجازه ارسال پست آنلاین را به شما می دهند پست می کنید و در صورت بسته هایی که  مطالبتان را می بینند  و تحت تاثیر قرار می گیرند،  استفاده از لینک هایی که در مطالب و بخش توضیحات نویسنده قرار داده اید به صفحه شما وارد شده و یا اینکه در مطالب خودشان صفحات آن را انکر تکست می کنند.

 این فرآیند ارزش و اعتبار وب سایت تان را بالا خواهد برد و باعث افزایش رتبه شما در لیست نتایج گوگل می شود.

 همان طور که با این سیستم و طعمه هایی که می گذارید، بک لینک های بیشتری دریافت کند، اعتبار دامنه و وب سایت شخصی شما نیز به مراتب بالا خواهد رفت در این صورت تمام صفحات شما به دنبال افزایش اعتبار دامنه و ارزش بالای خواهند رسید و این نکته را فراموش نکنید که اگر صفحه خاصی را می‌خواهید، عنوان طعمه قرار دهید از انکر تکست و لینک های درون متنی در محتوای تان استفاده کنید و به خاطر داشته باشید که اگر دامنه شما اعتبار و ارزش بالاتری کسب نماید،  به موازات آن تمام صفحات شما نیز دارای ارزش بالاتری خواهد شد و رتبه بهتری در گوگل و موتورهای جستجو کسب خواهند نمود.

 چه چیزی یک لینک طعمه (Link Bait) خوب را می سازد؟

 هنگام ایجاد یک ایده و محتوا برای لینک طعمه (Link Bait)  باید جستجوگران مختلف را مد نظر قرار دهید،  آیا آنها قبلا به شما لینک داده اند؟ چه چیزی را می پسندند؟ در وبلاگ خود چه مطالبی را نوشته اند؟ چگونه می توانید واکنش اساسی آنها را برانگیزید که صفحه شما را لینک کنند؟

 بیایید یک مثال سریع در این مورد بزنیم. من از نظر روانشناختی مقاله بحث برانگیز را در اینترنت پیدا کردم و احساس کردم که بازخورد بسیاری از نظر مثبت و منفی داشت و از این نظر تصمیم گرفتم که مقاله بنویسم و موافقت و حمایت خودم را نسبت مطالب و عنوان کنم.

 با نوشتن این مطلب آیا فکر می کنید این سایت برای به اثبات رساندن مطالب خودش،  صفحه من را به اشتراک خواهد گذاشت؟ حتی صفحه من را پیوند هم بکند زیرا به او کمک خواهد کرد که به بازدیدکنندگان اثبات کند که مطالبش مناسب می باشند.

 هر گونه مطلبی را در این جهت بنویسید که از نظر وب سایت دیگر تاثیر گذار باشد و این احتمال وجود دارد که شما را لینک را صفحات تان را به اشتراک بگذارد.

  اما این مورد تنها یک کلیک ساده است، درست است؟

 باید داشته باشید که همیشه کیفیت بیشتر از کمیت ارزش داشته  دارد؟

البته می توانید از همین روش برای وب‌سایت‌هایی که توسط وب مستر ها مورد بررسی قرار می گیرند نیز انجام دهید و در این بین به عنوان مثال می توانید ۵۰ وبسایت برتر که درموردزنبورعسل مطالبی را ارسال کردند پیدا کرده و با همین رویکرد برای مطالب آن‌ها محتوای تایید کننده ارسال کنید و فکر می کنید که آنها نیز شما را پیوند می کنند؟

 شاید، چرا این کار رو نکنند؟

 اگر سایت من دارای کیفیت مناسبی باشد، در نتیجه  حتما دید خوبی به صفحاتم خواهم داشت  و قطعا تمایل دارند که به صورت لینک یا به اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی مطالب من را پیوند کند تا مخاطبانشان نیز آنها را ببینند؛ اما در این بین همیشه به دو نکته دقت بسیار داشته باشید:

 ۱-  Link bait مناسب ایجاد کنید که از نظر سئو مناسب باشد.

 ۲- وبمستر های خوب را به دست بیاورید زیرا آن ها محتوای مناسب را می شناسند.

 فرمت   لینک طعمه (Link Bait)موفقیت‌آمیز

اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم. لینک طعمه (Link Bait)  مختلف وجود دارند که برای هر نوع از این لینک ها یک قانون شماره ی اول وجود دارد:

 موضوعی را انتخاب کنید که توسط مدیران وب سایت ها مورد توجه قرار بگیرد و ممکن باشد تحت تاثیر قرار بگیرند که از آن استفاده نمایند و به اشتراک بگذارند.

 البته این فرآیند را می توانید به روش های مختلفی به خوبی صورت دهید:

 ۱- مطالب مهم آنها را بیان نمایید.

 ۲- موردی که می خواهند با خوانندگان شان به اشتراک بگذارند را به آنها بدهید، زیرا  این امر باعث می شود که نظر خوبی به مطالب تان داشته باشند.

 نکته مهم:

 اگر می توانید محتوای ایجاد کنید که باعث شود وبمستر هایی که به دنبال آن ها هستید در برابر مخاطبان شان حس بهتری داشته باشند،  پس باید بگوییم که قبل از مبارزه،  نبرد را برده اید.

آن ها  در این صورت بیشتر از آن چیزی که شما به آن فکر می کنید به شما لینک خواهند داد و این ترفند تمام استراتژی لازم برای گرفتن بک لینک های مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید